Program kadrowy i płacowy w systemie Comarch ERP Optima

Płace i Kadry - Comarch ERP Optima
Program kadrowy i płacowy Comarch ERP Optima

Program kadrowy w Optimie

Program kadrowy i płacowy jest dodatkowym modułem w systemie Comarch ERP Optima. Jest to kompleksowa aplikacja zapewniająca efektywną obsługę kadrowo – płacową w firmach. Po odpowiednim wdrożeniu modułu  praca jest automatyczna i efektywna. System, tak samo jak księga handlowa występuje w dwóch wersjach: podstawowej i wersji rozszerzonej Plus.

 

Program kadrowy w systemie Optima to dedykowany moduł, który kompleksowo zajmuje się obsługą pracowników.

Kadry i Płace – wersja podstawowa

Comarch ERP Optima Kadry i Płace w wersji podstawowej pozwala na tworzenie i zarządzanie kartami pracowników, naliczanie wypłat, obsługę listy płac i deklaracji:

  • Deklaracje ZUS rozliczeniowe
  • Pliki KEDU (opcja wysłania do programu Płatnik)
  • Deklaracje roczne IWA
  • Deklaracje roczne ZSWA
  • Zaliczki na PIT – 4R
  • Podatek na PIT-8AR
  • Deklaracje PIT pracowników
  • Deklaracje PFRON

W części kadrowej systemu gromadzone są informacje o zawartych umowach, ubezpieczeniach społecznych, zdrowotnych, oraz danych podatkowych.

Kadry i Płace Plus – wersja rozszerzona

Wersja rozszerzona pozwala na tworzenie zaawansowanych struktur wydziałowych z podziałem na projekty (tworzenie oddziałów nadrzędnych i podlegających)

W wersji plus występuje też obsługa kas zapomogowo – pożyczkowych (PKZP). Z kolei firmy, które mają oddziały zagraniczne będą w stanie prowadzić rozliczenia pracowników oddelegowanych do pracy poza granicami kraju.

Kolejną funkcją jaka jest udostępniona w module Kadry i Płace Plus to obsługa wieloetatowości. Jest to przydatne gdy przedsiębiorstwo zatrudnia pracowników na różnych umowach. Dzięki temu system pilnuje spójności zapisu w bazie programu.

Optima kadry i płace jest o tyle ciekawym rozwiązaniem ( i dobrze zrobionym) że moduł ten funkcjonuje także w systemie produkcyjnym Comarch ERP XL (produkt pozycjonowany dla większych firm). Dodatkowo jest on wykorzystywany przez aplikację e-Pracownik która dzięki połączeniu z Optimą daje szerokie możliwości zarządzania urlopami, nieobecnościami i planem pracy z poziomu przeglądarki internetowej.

Program kadrowy w Comarch Optima – pobierz demo.

Optima Kadry i Płace można przetestować za darmo przez 60 dni. Podstawowa wersja programu po pobraniu zawiera moduły Faktury i Kasa/Bank. Aby uruchomić pozostałe moduły należy wejść w konfigurację, następnie wybrać kategorię program i użytkowe. Następnie należy wejść w zakładkę Operatorzy i wybrać admina. W części „operator używa modułów” należy odznaczyć wersję uproszczoną programu. W ten sposób odblokujemy wszystkie moduły.

Comarch Optima demo wersja uproszczona

 

Zachęcam do przetestowania programu Kadry i Płace tutaj (klikając na baner):

Program kadrowy Comarch ERP Optima - bezpłatne demo Comarch ERP Optima
Pobierz demo Comarch ERP Optima na 60 dni!