Pozycjonowanie Comarch Optima – miesiąc 3! Co tam fajnego słychać?

Pozycjonowanie Comarch Optima – miesiąc 3! Co tam fajnego słychać?

Pozycjonowanie Comarch Optima – pomalutku do przodu.

Ale ten czas leci! To już trzy miesiące od momentu jak uruchomiłem stronę www.danielkaczmarczyk.pl. Moim pierwszym mega, giga sukcesem jest to…że jeszcze chce mi się coś pisać 🙂 Wbrew pozorom, to nie takie proste, aby zachować samodyscyplinę przy utrzymywaniu „żyjącej” strony internetowej. Jednak pozycjonowania nie da się skutecznie robić bez aktualizacji www, więc albo się to robi, albo nie (samo się nie zrobi).

Pozycjonowanie frazy i słowa kluczowego Comarch Optima
Pozycjonowanie Comarch Optima – miesiąc numer trzy!

Comarch Optima i frazy pochodne w Google.

4 maja napisałem artykuł o pozycjonowaniu Comarch Optima po dwóch miesiącach. Efekty były dobre, a kolejnym celem jaki sobie założyłem to dostanie się do pierwszej trójki dla dowolnej frazy związanej z optimą.

Niestety przebicie się w samej dziesiątce jest trudne i wymaga cierpliwości. Nie pomaga w tym duża fluktuacja praktycznie każdej obserwowanej frazy. Tak czy inaczej, poniżej znajdziecie kilka słów, o których wspominałem już w poprzednich artykułach.

Comarch Optima demo – obecnie jest na miejscu 5 (poprzednio 8).

Demo Optima – miejsce 6 tak jak poprzednio.

Demo Comarch Optima – miejsce 9, czyli mamy wejście do dziesiątki.

Na dzień dzisiejszy około 20 fraz widnieje w top 10. Ale co tym top 3? Czy jakieś słowo osiągnęło tak wysoką pozycję? Otóż okazuje się, że poprzez kilka zabiegów fraza „społeczność comarch” wisi obecnie na 3 miejscu, zaraz za domeną Comarch’u. Jest to fraza, która ma średnią konkurencję i około 100 wyszukiwań miesięcznie.

Ciekawostka: Dzięki artykułom na temat pozycjonowania Comarch Optima, chcąc lub nie, wysoko w Google zadomowiły się frazy „seo comarch optima”, „pozycjonowanie comarch optima” i „pozycjonowanie comarch”. Praktycznie wszystkie oscylują w okolicach 2 i 3 miejsca.

Tak więc bawię się dalej i mam nadzieję, że sytuacja jest nadal rozwojowa.