Po pracy – muzyka to moja pasja i hobby.

Praca to nie wszystko!

Nie samą pracą człowiek żyje. Każdy potrzebuje pewnego rodzaju odskoczni aby się zresetować i odciąć od codziennych problemów. Mam tak samo i od kiedy pamiętam zajmuje się nagrywaniem muzyki pisaniem tekstów. Od 2000 roku robię to pod pseudonimem DKA. Jednak cudowne jest to, że mi się to nie nudzi. Nagrałem i napisałem kilkaset utworów z czego kilka gościło w radiach i telewizji.

Wszystko zaczęło się gdy miałem 7 lat. Wtedy rozpocząłem naukę w ognisku muzycznym w Rybniku. Kształcenie muzyczne kontynuowałem jeszcze w Szkole muzycznej I stopnia w Żorach i II stopnia w Rybniku. Moim głównym instrumentem był klarnet i fortepian.

Moim pierwszym dojrzałym i gotowym utworem był „Jak by to było”

Piosenka znalazła się na debiutanckim albumie pod nazwą (sic!) „Debiut”. Płyta została wydana w 2003 roku przez SP Records (Kult, Kaliber 44, Kazik). Niestety (lub stety) byłem poza Polską gdy panował bum na ten utwór. W tym czasie byłem w Ames, gdzie kontynuowałem naukę na Iowa State University.

Od momentu wydania pierwszej płyty nagrywałem dosyć regularnie, lecz z roku na rok moja niechęć do wytwórni muzycznych rosła. Skończyło się na pięciu albumach wydanych pod różnego rodzaju label’ami. Od 2013 roku tworzę muzykę jako DKA już tylko i wyłącznie dla siebie. Nie wydaję już płyt i nie wysyłam żadnych singli do radia.

Jeżeli jesteś zainteresowany posłuchaniem mojej muzyki zapraszam do śledzenia mojego oficjalnego i niezależnego konta na portalu YouTube

Dodatkowo mam także swój profil na Facebook’u

Summary
Name
Daniel Kaczmarczyk
Nickname
(DKA)