Optima online – wersja oprogramowania w chmurze

Optima online – wersja oprogramowania w chmurze

Optima online - system ERP w chmurze
Optima online pozwala na pracę poprzez przeglądarkę. Tanio i wygodnie!

Optima online – program na abonament.

W czasach, gdy dostęp do internetu jest powszechny i nie wiąże się z dużymi wydatkami, naturalną rzeczą jest przenoszenie pewnego rodzaju usług do chmury (miejsce na serwerach dostawcy z ciągłym dostępem) i Optima online jest tego przykładem.

System Comarch Optima był jednym z pierwszych programów ERP, z którego można było korzystać poprzez przeglądarkę internetową. Obecnie taki sposób działania jest musem i każdy producent powinien mieć w ofercie taką wersję. W przypadku programu Optima online użytkownik ma pełną dowolność w wyborze modułów i liczby osób pracujących na systemie w tym samym czasie.

Zalety systemu Optima w wersji online:

Wersja chmurowa systemu ERP pozwala na kontrolowanie kosztów od pierwszego dnia użytkowania. Klient nabywając system płaci miesięczny abonament i nic więcej. Wszystkie koszty związane z licencjami Microsoft Windows Server i Microsoft SQL są po stronie Comarch. Odchodzą także koszty gwarancji (co to jest gwarancja?) która jest wliczona w abonament.

Wersja online jest idealnym rozwiązaniem dla firm zaczynających przygodę z biznesem i start-up’ów. Nie trzeba inwestować dużych środków, aby mieć dostęp do nowoczesnego systemu finansowo-magazynowego (księgowego). Klient nie podpisuje umowy na lata, gdyż w przypadku rezygnacji obowiązuje go tylko dwumiesięczny okres wypowiedzenia. Dodatkowo, firma może zabrać ze sobą bazę danych swojej instalacji i wgrać ją do wersji stacjonarnej w każdej chwili. Wbrew pozorom są to bardzo istotne aspekty, gdyż pozwalają na całkowitą kontrolę kosztów.

W każdym momencie klient może dołożyć dodatkowe stanowisko i moduły. Wszystko to odbywa się w czytelnym panelu administracyjnym, który zawiera istotne dane na temat klienta i jego instalacji (także dokumenty rozliczeniowe).

Wszystko to daje poczucie stabilizacji kosztowej, gdyż klient wybierając wersję online dokładnie wie jaki to koszt. Wydatek ten można zaplanować na kwartał, rok a nawet lata. Tym bardziej, że optima online jest zawsze aktualna, gwarancja jest wliczona, a pomoc infolinii jest wliczona w abonament.

Optima online to gwarancja, stałość wydatków i przewidywalność
Optima online to przewidywalność finansowa i ciągłe wsparcie

Cennik program Optima online.

Cennik Comarch ERP Optima w modelu usługowym obejmuje opłatę miesięczną za jednego użytkownika. Należy wziąć pod uwagę, że użytkownik otrzymuje moduł Kasa/Bank w cenie. Dodatkowo wszystkie moduły, które występują w wersji plus są dostępne w takiej wersji w standardzie. Tylko brać 🙂

Finanse i rozliczenia, (Kasa/Bank Plus)
bezpłatnie
Wystawianie faktur i dokumentów sprzedażowych (Faktury)
15
Fakturowanie oraz obsługa magazynu
(Handel Plus)
69
Zarządzanie relacjami z klientem (CRM Plus)
29
Analizy i inteligentne raporty (Analizy BI)
79
Książka Przychodów i Rozchodów
(Księga Podatkowa)
35
Ewidencjonowanie środków trwałych (Środki Trwałe)
29
Pełna księgowość lub księgowość kontowa (Księga Handlowa Plus)
89
Moduł kadrowo-płacowy (Płace i Kadry Plus)
69
Zarządzanie czasem pracy, delegacjami, urlopami, miękkim HR (e-Pracownik)
39
BI Point Menadżer (program dla BR, który pozwala na udostępnianie raportów dla klientów)
99
Obieg Dokumentów
39
Szybka sprzedaż detaliczna – POS (Detal)
49
Obsługa zleceń serwisowych (Serwis)
49
Własny sklep internetowy – platforma (e-Sklep)
od 59
Sprzedaż w serwisie Wszystko.pl
bezpłatnie
iBard24 – kopia bezpieczeństwa i dysk wirtualny w jednym
99
Pakiet dla firmy: START Mała Firma
(Kasa/Bank Plus, Faktury, Księga Podatkowa)
35
Pakiet dla firmy: START Firma
(Kasa/Bank Plus, Handel Plus, CRM Plus)
85
Pakiet startowy dla klientów planujących sprzedaż w internecie: e-Handel (Kasa/Bank Plus, Handel Plus, e-Sklep)
149

Optima online ma jeszcze jedną zaletę. Działa także w środowisku innym niż Windows. Można spokojnie pracować na Mac’u. Jest to przewaga nad wersją stacjonarną, gdyż nie jest przygotowana do pracy na macOS.

Dodatkowo, klienci posiadający wersję ASP mogą uruchomić w chmurze inne aplikacje dostępne w ofercie Comarch. Mowa tutaj o e-Pracowniku lub e-sklepie. Daje to fantastyczne możliwości pracy w modelu usługowym bez potrzeby instalacji zbędnych programów na swoim komputerze.

W przypadku pytań zachęcam do kontaktu ze mną