Microsoft Outlook – Office 365

Microsoft Outlook – gigant pocztowy

Outlook to jedna z najpopularniejszych aplikacji pocztowych e-mail i część pakietu Microsoft Office. Od kilku lat to także część subskrypcji Office 365.

Microsoft Outlook - narzędzie w ramach Office 365
Microsoft Outlook jako część subskrypcji Office 365

Outlook w ostatnich czasach bardzo ewoluował i już nawet nie chodzi o to, że zmieniał się interfejs i funkcjonalność. Zmiana polega też na logice używania programu. Z jednej strony mamy stacjonarną wersję Outlooka, którą można zakupić w pakiecie Office (za jednorazową opłatą) i Office 365 (model subskrypcyjny) a z drugiej aplikacje na urządzenia mobilne i dostęp przez stronę www.

W połączeniu z platformą Exchange mamy potężny kombajn do obsługi poczty w małej, średniej i dużej firmie. Do tego otrzymujemy wielofunkcyjny kalendarz i możliwość udostępnianie plików w aplikacji OneDrive bez opuszczania programu.

Jak już wspomniałem Outlook to także platforma webowa i możliwość założenia tam darmowe adresu email. Po połączeniu aplikacji lub programu stacjonarnego z mailem outlook.com mamy pełną swobodę zarządzania pocztą, kalendarzem i kontaktami z dowolnego urządzenia.