Microsoft 365 – Co to takiego?

Microsoft 365 – Co to takiego?

Microsoft 365 dla biznesu

O Office 365 słyszałem i nawet czasem korzystałem (w ramach indywidualnej subskrypcji), ale o Microsoft 365 nie bardzo. Postanowiłem zobaczyć co to za nowe rozwiązanie od MS.

To, że Microsoft przebył w ostatnich latach długą drogę zauważyli chyba wszyscy, którzy interesują się tematem IT. Z giganta, który opierał swoją działalność na systemie Windows i Office, MS przeistoczył się w giganta opierającego się…na prawie tym samym – prawie, bo teraz robi to w chmurze.

Microsoft 365 to nowa strategia i sposób licencjonowania
Microsoft 365 to spójne środowisko dla każdej firmy

Office 365

Rewolucją stała się zmiana licencjonowania znanego nam pakietu Office. Microsoft wprowadził miesięczne i roczne opłaty za program, który zawsze jest aktualizowany i dostępny (w zależności od subskrypcji) na odpowiedniej ilości urządzeń.

Ci, którzy nie wierzyli w sukces takiego posunięcia robią teraz pewnie wielkie oczy, gdyż model subskrypcji to obecnie norma w świecie aplikacji.

Sam Office 365 to nie tylko znane nam programy Word, Excel, Outlook i PowerPoint. To także takie narzędzia jak OneDrive, SharePoint, Exchange Online i Skype for Business. Środowisko jest spójne więc przechodzenie z jednej aplikacji do drugiej jest płynne i dosyć komfortowe.

Microsoft 365 – kolejna nowość

Microsoft 365 - pierwsze informacje
Satya Nadella o Microsoft 365 – Zobacz video

Microsoft nie zatrzymał się tylko na wprowadzeniu Office 365. Poszedł jeszcze dalej i zintegrował całą swoją ofertę w pakiet Microsoft 365, który składa się właśnie z Office 365, Windows 10 i Enterprise Mobility + Security. Zaraz, zaraz…Windows na abonament?? Tak, dokładnie tak jest. W ramach oferty użytkownik dostaje też popularną dziesiątkę.

Generalnie to lista narzędzi w ramach subskrypcji jest długa, a klienci w US i UK mogą nawet korzystać z biznesowych aplikacji takich jak: Listings i Invoicing (program do fakturowania).

Microsoft 365 daje możliwość pełnej kontroli nad wszystkimi urządzeniami i komputerami w firmie. Administrator może szybko dodawać nowe instalacje w sieci, blokować dostępy i kopiowanie lub ściąganie innych programów.

Dla Microsoft’u to genialne źródło przychodów, gdyż subskrypcja zapewni producentowi stały strumień pieniędzy. Jeżeli dana firma przyzwyczai się do środowiska 365 to będzie musiała się liczyć z rezerwacją stałych miesięcznych środków na opłacenie faktury do MS. Plusem oczywiście jest to, że klient nie musi się martwić o środowisko serwerowe, back-up danych i bezpieczeństwo. Wszystko jest to zapewnione w danym pakiecie.

Z ciekawością będę się przyglądał rozwojowi oferty Microsoft.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu!

Summary
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
5 based on 2 votes
Software Name
Microsoft 365
Software Category
Business App
Landing Page