Comarch rośnie na rynku ERP!

Comarch rośnie na rynku ERP!

Comarch z mocną pozycją na rynku ERP

Firma International Data Corporation (IDC) przedstawiła właśnie najnowszy raport „The Enterprise Application Software Market in Poland: 2017-2021 Forecasts and 2016 Vendor Shares”. Można z niego wyczytać kilka ciekawych rzeczy.

Po pierwsze rynek zmniejszył się o 2.6%. Stało się tak pomimo wielkiego zapotrzebowania na systemy finansowo-księgowe dostosowane do obsługi JPK (Jednolitego pliku kontrolnego). Comarch w komunikacie wspomina o tym, że jest to wypadkowa wahających się kursów walut i opóźnień inwestycyjnych w IT.

Raport przedstawia z kolei dobre dane dla samego Comarchu. W ogólnej kategorii ERP firma z Krakowa jest obecnie na drugim miejscu z wynikiem 17,1%. Gdy zawężymy kategorie do systemów dla firm z zatrudnieniem do 499 pracowników, udział CA w rynku ERP wzrasta do prawie 28%.

Jest to wynik, który zdecydowanie robi wrażenie (pamiętajmy, że Comarch jest firmą z polskim kapitałem i działa od 1993 roku). Rosnąca pozycja to także zasługa rozległej sieci partnerskiej, która rozwija się od wielu lat.

 

Mocna pozycja systemów Comarch ERP
Comarch umacnia się na rynku systemów ERP.  Źródło: http://www.comarch.pl/erp/aktualnosci/ogolne/comarch-umacnia-pozycje-na-rynku-erp/

Dwa główne systemy ERP, które „ciągną” wzrost to Comarch ERP XL (dla dużych firm) i oczywiście Comarch ERP Optima (dla małych i średnich firm, a także biur rachunkowych). Oba rozwiązania są dobrze znane na rynku i pozytywnie odbierane. Szczególnie Optima, którą poleciłoby aż 90% klientów.

 

Satysfakcja klientów systemu Comarch ERP Optima jest bardzo wysoka
Użytkownicy systemu Comarch ERP Optima mają dobre zdanie o systemie.