Comarch Optima i pozycjonowanie – miesiąc drugi! Jak sobie radzę?

Comarch Optima i pozycjonowanie – miesiąc drugi! Jak sobie radzę?

Pozycjonowanie Comarch Optima jako słowo kluczowe mojego bloga.
Pozycjonowanie Comarch Optima – drugi miesiąc doświadczenia

Zabawa coraz bardziej mi się podoba.

Mija już drugi miesiąc od momentu uruchomienia mojej strony. Coraz częściej łapię się na tym, że traktuje to jako pewnego rodzaju wyzwanie, ale też niesamowitą frajdę. Uzależniłem się od codziennego sprawdzania rankingów SEO i śledzenia wahań pozycji słów na których mi najbardziej zależy (m.in. Comarch Optima). Nie ma co ukrywać, że coraz bardziej mi się to podoba. W końcu też na własnej skórze mogę wykorzystać wiedzę, którą nabywam z czystej ciekawości i pasji do marketingu internetowego.

Proszę pamiętać, że nie stosuję żadnych niedozwolonych technik (według Google) i wszystkie pozycje słów są efektem dosyć mozolnej, lecz naturalnej pracy.

Comarch Optima i pochodne słowa w Google po 2 miesiącach.

Prawie 3 tygodnie temu podsumowałem osiągnięcia mojej strony po miesiącu funkcjonowania. Artykuł w krótki sposób podsumował pozycję moich wybranych fraz w wyszukiwarce (mowa oczywiście o Google) i dał mi nadzieję na to, że sprawy mają się całkiem nieźle. Za tydzień minie 2 miesiąc od uruchomienia strony, ale chciałbym się podzielić dobrymi wiadomościami już teraz.

Pozycjonowanie i SEO jest bardzo istotne w dzisiejszych działaniach e-marketingowych
W niecałe 2 miesiące od uruchomienia danielkaczmarczyk.pl udało mi się trafić do pierwszej dziesiątki Google aż 6 razy.

Strona jest wyciągana bardzo dynamicznie. Ze śledzonych fraz, aż 6 jest już w top 10 (w porównaniu do 2 w pierwszym miesiącu). Żeby było ciekawiej, chodzi o frazy, na których najbardziej mi zależy:

Comarch optima demo – miejsce 8 (było 22)!

Pobierz demo optima – miejsce 7 (było 15)

Demo comarch optima – miejsce 11 (było 23)

Demo optima – miejsce 6 (było…0)

Jednak trafienie do top 10 okazuje się łatwiejsze, niż podciągnięcie strony o jedno oczko w tejże dziesiątce. Jeżeli przeczytaliście poprzedni wpis to zauważyliście, że hasło gwarancja optima było na 6 miejscu. Obecnie jest na 5 i stoi.  Bi Point Menadżer zamykało dziesiątkę, a obecnie jest 7.

Wniosek jest dosyć prosty, podniesienie frazy w dziesiątce jest już poważniejszym wyzwaniem, niż trafienie do tej dziesiątki.

Na koniec – ciekawostka i prezent od Google.

Jest w tym wszystkim jeszcze jedna ciekawostka. Na stronie mam dwa artykuły o demo comarch optima pisane w innym kontekście. Google to zauważyło i zrobiło mi prezent:

comarch optima demo - dwa artykuły i wzmocnienie pozycjonowania.
Pozycjonowanie dwóch artykułów na tą samą frazę kluczową jest możliwe.

Na zapytanie demo comarch optima moje strony docelowe są wyświetlane odpowiednio na 11 i 12 miejscu. Jest to możliwe dzięki różnej treści. Nie ma tutaj mowy o dublecie, więc i efekt jest odpowiedni.

PS. Traffic też poszedł do przodu. Także zapowiada się na to, że moja strona zadomowi się na dłużej i może stanie się odporna na fluktuacje fraz.

PS 2. Kolejne wyzwanie to fraza w top 3 i mam nadzieję, że te top 3 osiągnę w 3 miesiącu działania strony!

 

Summary
Comarch Optima i pozycjonowanie - miesiąc drugi! Jak sobie radzę?
Article Name
Comarch Optima i pozycjonowanie - miesiąc drugi! Jak sobie radzę?
Description
Comarch Optima i pozycjonowanie - miesiąc drugi! Jak sobie radzę?
Author