Comarch Optima instrukcja obsługi – gdzie znaleźć pomoc?

Comarch Optima instrukcja obsługi – gdzie znaleźć pomoc?

Comarch Optima instrukcja obsługi – czy warto korzystać?

Zakup systemu ERP i poprawne wdrożenie to nie jest jeszcze 100% sukcesu. Ktoś z tego programu będzie korzystał, dlatego użytkownik powinien być dobrze przeszkolony i przygotowany do obsługi aplikacji. Fajnie, gdy firmę stać na profesjonalne szkolenie Partnera Comarch. Pytanie co z tymi, którzy na takie szkolenie nie mogą sobie pozwolić? Czy są jakieś darmowe materiały?

comarch optima instrukcja - alternatywa dla szkoleń
Comarch Optima – czasem warto sięgnąć po starą, dobrą instrukcję obsługi

Na szczęście sama aplikacja Comarch ERP Optima jest intuicyjna i wystarczy kilka dni, aby użytkownik nabrał pełnej swobody poruszania się po oknach programu. Jednak, aby ułatwić naukę i ułatwić wdrożenie pracownika warto sięgnąć po kilka materiałów.

Różnorodność materiałów

Wiem, nie lubimy czytać instrukcji, ale czasem jest to jedyne rozsądne rozwiązanie, które możemy mieć pod ręką. Pomijając już fakt, że jest to encyklopedia wiedzy na temat programu, to mając wersję elektroniczną możemy swobodnie wyszukiwać tematy które nas interesują. Wystarczy otworzyć dokument i za pomocą funkcji Ctrl + F uruchomić wyszukiwarkę i wpisać interesującą nas frazę (np „Jednolity plik kontrolny”). Dzięki tej funkcjonalności jesteśmy w stanie szybko wyfiltrować interesujące nas informacje. Niewielu użytkowników Optimy o tym wie, ale wraz z systemem otrzymują także dostęp do Stron Walidowanych Klienta, gdzie mogą znaleźć instrukcje i podręczniki:

Strony walidowane dla klientów Comarch Optima
Na stronach walidowanych dla klientów można pobrać instrukcję i podręczniki dla systemu Comarch ERP Optima. Comarch Optima instrukcja to encyklopedia wiedzy.

Jednak załóżmy, że nie mamy dostępu do stron walidowanych. Wtedy na pomoc przychodzi nam…sama Optima. Wystarczy wejść w zakładkę „Pomoc” gdzie znajdziemy praktycznie te same informacje, które są zawarte w podręczniku.

Comarch Optima - pomoc w systemie.
W samym systemie Comarch ERP Optima także znajdziemy „zaszytą” pomoc.

Dla wzrokowców polecam videoszkolenia, które można znaleźć także na stronach walidowanych lub na kanale YouTube (oczywiście za darmo)

Gdy to nie wystarczy to można sięgnąć po szkolenia DVD w przystępnych cenach. Można je znaleźć w sklepie internetowym .

Szkolenia z systemu Comarch Optima w e-Sklepie
Szkolenia z systemu Comarch Optima są dostępne także w sklepie internetowy Comarch