Comarch Optima dla podmiotów powiązanych – tutaj też nowy cennik!

Comarch Optima dla podmiotów powiązanych – tutaj też nowy cennik!

Ceny Comarch Optima dla podmiotów powiązanych też się zmieniają.

 

Comarch Optima dla podmiotów powiązanych to oferta dla firm powiązanych kapitałowo.
Comarch Optima dla podmiotów powiązanych

No właśnie! Wraz ze zmianą cen standardowej optimy zmienił się też cennik wersji dla podmiotów powiązanych. Ten rodzaj licencji jest najnowszym „dzieckiem” w ofercie Comarch ERP.  Polega na tym, że współwłaściciel mający co najmniej 50% udziałów w kolejnych firmach może je obsługiwać na pojedyńczej licencji. W ramach podstawowej opłaty takich firm można mieć na pięć – i to na jednym „numerze seryjnym”. Za każdą kolejną (powyżej piątej) obowiązuje opłata 10% wartości instalacji bazowej. A więc kosztowo wychodzi to całkiem znośnie.

Dzięki temu nie trzeba kupować kolejnych licencji dla każdego osobnego podmiotu (posiadającego osobny numer NIP). Oczywiście do duża wygoda i oszczędność.

Wiele firm ma problem ze znalezieniem cennika optimy dla podmiotów powiązanych. Dlatego umieszczam go ponownie, ale już po zmianie cen, która miała miejsce 01.10.2017, pisałem o tym już tutaj

Często pojawiają się pytania o przejście na Optimę PP z wersji podstawowej. Oczywiście jest to możliwe, gdy tylko zostanie zachowana zasada 50% udziału w danym podmiocie. Klient zapłaci tylko różnicę pomiędzy ceną Optimy PP a optimą zwykłą. Po przejściu, klient może dopiąć cztery firmy do podstawowego podmiotu – i to tylko w ramach przejścia. Całkiem nieźle, nie?

Cennik po zmianach jest wklejony poniżej. Zachęcam do zapoznania się z modułami:

 

Comarch Optima dla podmiotów powiązanych - zmiana cennika