e-Pracownik – Obowiązkowa aplikacja dla firmy!

e-Pracownik – Obowiązkowa aplikacja dla firmy!

Comarch ERP e-Pracownik - narzędzie do obsługi pracowników firmye-Pracownik – platforma dla ludzi.

Każda firma, która posiada pracowników życzyłaby sobie, aby procesy związane z obsługą ludzi były zorganizowane w sposób umożliwiający szybką i bezproblemową pracę. Podmioty mające poprawnie wdrożony system ERP (np. Comarch Optima) mają w tym przypadku ułatwione zadanie, gdyż często takie platformy są już w portfolio producenta (np. Comarch ERP e-Pracownik). Dlatego warto wykorzystać to co mamy w zasięgu ręki i ułatwić sobie pracę, zarządzanie firmą, naszymi pracownikami i procesami, które w znacznym stopniu definiują sukces naszego biznesu.

Co daje platforma e-Pracownik

Platforma e-Pracownik to aplikacja w przeglądarce internetowej (połączona z systemem Comarch Optima), która pozwala pracownikowi na dostęp do własnego pulpitu pracowniczego.

Pracownicy mają dostęp do kilku istotnych funkcjonalności pozwalających na szybkie i sprawne załatwienie podstawowych spraw.

Jedną z opcji jest możliwość zgłaszania urlopów i sprawdzania ich limitu. Administrator (kierownik lub menadżer) ma także możliwość zatwierdzania wniosków, bez wchodzenia do programu ERP:

Zgłaszanie urlopów platformie E-pracownik to wygodne narzędzie dla pracowników i kierowników firmy
Aplikacja pozwala na zgłaszanie urlopów i sprawdzanie aktualnych limitów.

To samo dotyczy delegacji, ich zgłaszania i zatwierdzania.

Obsługa delegacji w systemi Comarch ERP e-Pracownik
Pracownicy mają możliwość zgłaszania delegacji, które są następnie zatwierdzane przez kierownika

Jeżeli kierownik zarządzający zespołem odpowiada za organizację kalendarza pracy, to aplikacja mu pozwoli na swobodne ułożenie grafiku. Następnie taki plan godzin pojawi się także w pulpicie pracownika, przez co zainteresowany ma informacje kiedy i przez jaki czas będzie pracował.

e-Pracownik to także możliwość organizowania kalendarza pracy dla swoich podwładnych

Poza zgłaszaniem powyższych elementów pracownicy mają możliwość pobierania w Intranecie dokumentów, które pracodawca udostępni w systemie Comarch Optima (lub wyższym). W ten sposób przekazywanie kwitków wypłat, PIT’ów i innych informacji odciąża pracodawcę i pracownika.

Oprogramowanie pełni też rolę narzędzia do miękkiego HR’u. Kierownicy w jednym miejscu mogą oceniać pracowników, planować i kontrolować proces szkoleniowy (i budżet), a także mieć wgląd do umów pracowniczych i kwalifikacji podległych osób.

e-Pracownik to z pewnością narzędzie, które eliminuje zbędną komunikację w firmie. Pozwala na szybsze zgłaszanie urlopów, delegacji, organizację czasu pracy, udostępnianie dokumentów itd.

Warto przetestować demo, które można znaleźć tutaj. 

e-Pracownik – rodzaje licencjonowania

e-Pracownik to także jedyna platforma w Comarch, którą można zakupić w wersji stacjonarnej (czyli z licencją dożywotnią) i zainstalować ją u siebie na serwerze. Można tą czynność także zlecić Comarch, który uruchamia środowisko dla Klienta we własnym środowisku. Jest to spora oszczędność, gdyż Comarch nie pobiera opłat za wynajęcie swojej przestrzeni serwerowej i korzystanie z licencji obcych (np. Microsoft).

Każdy klient posiadający moduł kadrowy może uruchomić zdalne demo z poziomu konfiguracji Optimy. Po wykupieniu licencji można utrzymać aplikację na serwerach Comarch i nie będzie za to pobierana opłata.